Barkom, tij ve muhafaza borularını piyasadaki en iyi kalite çelikten imal edilmiş, soğuk çekme ve dikişsiz borulardan üretmektedir. Çekme direnci yüksek ve uzama karakterli bu çelik boruların hammaddesi yurtdışından ithal edilerek, üretimi Barkom’un son teknolojiye sahip CNC tezgâhlarında yapılmaktadır.

Müşteri ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, piyasada ki yeni teknolojiyi de takip ederek, aylarca süren çalışmalar sonucunda Barkom Türkiye’nin ilk ısıl işlemli wireline tijlerinin üretimine başlamıştır. Bu indüsksiyon sertleştirmesi, güçlü ve uzun ömürlü dişleri garanti etmekle beraber performansı da önemli derecede arttırmıştır.

Barkom’un patentli BUPSET* Tijleri de yenilikçiliğine diğer bir örnektir. İnce et kalınlığına sahip, daha büyük iç çaplı borular diş açmak için iki uçta içe doğru şişirilerek et kalınlığı artırılır. Böylelikle daha hafif tijler elde edilerek sondaj makine delme kapasitesi % 30 artırılır. Böylelikle üretim esnasında uygulanan ısıl işlem sonucu, daha dayanıklı ve aşınmaya dirençli dişler oluşur.